Iva Vyhnánková

Autorka comixu

Creator and Creature

Je mi 17 let a bydlím v , městečku ve středních Čechách. Studuju na . Mám ráda čtení, psaní, kreslení, keramiku, zvířata (hlavně morčata, králíky, psy, kočky, kapybary, lysky, pštrosy a potápky), přírodu, zkameněliny všech druhů, kaktusy a sukulenty, výpravy mimo civilizaci, jízdu na kole, basketbal, techniku, roboty… Doma mám dvě morčata, jednoho přerostlýho králíka, jenoho papouška a dvě zebřičky… a plánuju ještě krokodýla :)

V pěti letech jsem začala psát příběhy o svých dvou morčatech a kreslila jsem k nim i ilustrace. Později jsem změnila hlavní hrdiny a místo morčat tak zažívaly dobrodružství děti. Tehdy vzniklo spoustu dobrodružných a fantastických příběhů. Ve dvanácti jsem začala psát příběh jménem Froddy - přítel z pravěku o malém mluvícím dinosaurovi, který se dostane do civilizace. Rozhodla jsem se zkusit štěstí a rukopis jsem poslala také do pražského nakladatelství Portál. O rok později, 24. února 2005, kniha vyšla.

Běhěm toho roku, kdy se kniha chystala k vydání, jsem sekla se psaním dalších příběhů pro publikování. Došla jsem k názoru, že vydávat knihy je blbej nápad. Byla to sice velká zábava a hodně jsem se naučila, ale nedovedu si takhle představit svoji budoucnost. Navíc knihy nejsou dostupné pro všechny. Pak mě napadla (doufám) docela dobrá myšlenka. Budu psát ! Cílem toho všeho bylo vytvořit volně dostupný projekt nejen pro zasmání a napínavý zážitek, ale i pro zamyšlení. Chci upozornit na pitomé zvyky a další chyby ve společnosti. Možná, že se lidi umoudří. Nebo ne? …Chtěla bych zachránit svět. Jasně, to je blbost, já vím. Ale chci to aspoň zkusit ;].

Blog - souhrnné aktualizace všech webů a comixů, novinky, události...

Copyright © Iva Vyhnánková 2005-2006. All rights reserved.
Tyto stránky a celý jejich obsah jsou autorským dílem ve smyslu z.č. 121/2000 Sb. a autorská práva k němu jsou chráněna. Porušování autorských práv je trestným činem ( § 152 z.č. 140/61 Sb., v platném znění), popřípadě přestupkem (§ 32 z.č. 200/90 Sb., v platném znění).