O kapybaře, která chtěla létat

Bohatě ilustrovaná
pohádková knížka

O kapybaře, která chtěla létat

právě v prodeji!


Asheron keeps running!

Asheron: Přestávka

Myslím, že vám dlužím vysvětlení, jak to všechno bylo - je pravda, že jsem tento comix neupdatovala tolik let, protože jsem měla hodně práce ve škole a tak. Přes týden bydlím na internátu a externě pracuji u více zaměstnavatelů, a to mi prostě nedovolovalo strávit jedinou minutu nad svým comixem. Také, jak čas ubíhal, uvědomila jsem si, že Asheronův příběh je z určitých úhlů podobný několika jiným comixům - už byl srovnáván s jedním comixem, (nepamatuju si, jak se jmenoval) a už mě unavovalo být označována za zlodějku, takže jsem ani neměla chuť vv comixu pokračovat. To je jeden z důvodů, proč jsem se zaměřila na svůj druhý comix Dragon Heroes - postavy z tohohle comixu jsou tak "divné", že si nemyslím, že by někdo jiný něco takového dělal. Také jsem se chtěla dostat na vysokou - což znamenalo hodně procvičování lidské anatomie - a kresby nějakého "drakopsa" se moc nepočítají. Postavy z Dragon Heroes jsou také draci, ale antropomorfizovaní - a jejich kreslení mi pomohlo hodně se zlepšit. Proto jsem se na ně zaměřila.

Ano, mám v plánu jednoho dne pokračovat v Asheronovi, ale ne teď. Strávila jsem letní prázdniny kreslením první kapitoly DH, protože ji můžu použít k přijímačkám na vysokou. Začala jsem přemýšlet o znovuspuštění tohoto webcomixu (mimochodem, je dokonce starší než Asheron) - když teď mám půjčený notebook, můžu kreslit i na intru. Takže chci říct, že mám v plánu spustit Dragon Heroes namísto Asherona. Oficiálně začal 20. září 2008. Takže doufám, že se přijdete podívat :) Vím, že je to chudá náhražka Asherona a vůbec neočekávám, že by to mohlo být aspoň trochu populární (popravdě, zatím jsem nenašla jediného člověka, kterému by se vzhled postav líbil), ale já to prostě chci dělat.

...Tak takhle to je. Doufám, že se vám budou Dragon Heroes líbit aspoň trošku :)


Novinky:Moje první kniha Froddy, předchůdce Asherona, vyšla v nakladatelství Portál.


Speciální poděkování si zaslouží Fable Hill, Fred Younde a Nil, kteří mi velice pomáhají s anglickým překladem hlavních částí comixu (ne Novinek - všechny chyby jsou moje!), a Pavel Bokr, který věnuje svůj čas mým stránkám, když náhodou v kódu něco zvorám :D, a který vymyslel systém guestbooku, galerie a publikování comixu.


Copyright © Iva Vyhnánková 2005-2006. All rights reserved.
Tyto stránky a celý jejich obsah jsou autorským dílem ve smyslu z.č. 121/2000 Sb. a autorská práva k němu jsou chráněna. Porušování autorských práv je trestným činem ( § 152 z.č. 140/61 Sb., v platném znění), popřípadě přestupkem (§ 32 z.č. 200/90 Sb., v platném znění).