FAQ - Často kladené otázky

Otázka: Kdo jsi?

Odp.: Jsem ta, kdo čmárá tyhle comixy :) Studuju na škole Michael - Soukromá střední škola reklamní tvorby, s.r.o. v Praze.

Otázka: Kolik ti je?

Odp.: Momentálně 17, ale pro mě a mé okolí asi kolem 6.

Otázka: Jaký je tvůj velký sen? Budeš i v budoucnosti pokračovat v kreslení a comixech?

Odp.: Pokud možno ano. Můj velký sen je odstěhovat se do USA a pracovat na kreslených projektech a 3D animacích v některém z velkých filmových studií jako Dreamworks, Pixar atd. A udělám pro to cokoli.

Otázka: Kdy a jak často tenhle comix aktualizuješ?

Odp.: ... Aktualizace... eh, jasně... *dlóóóuhé přemýšlení* ......... Vím, že současné aktualizace jsou děsné náhodné, ale nějak mě nenapadá, jak updatovat pravidelněji. Jak jsem už říkala, jsem studentkou a přes týden obvykle bydlím na intru, kde není moc času makat na compu, proto každá aktualizace trvá jinak dlouho a je těžké určit nějaký pevný řád. Intervaly mezi aktualizacemi můžou být od 24 hodin do dvou týdnů, přičemž každá aktualizace může obsahovat jednu stránku nebo i víc + nějaký speciál.

Otázka: Co znamená jméno ?

Odp.: Já mu to jméno nevymyslela, to se mi zdálo ^^; ale kdysi jsem psala jiný příběh a jeden z hrdinů se jmenoval , byl to "duch" přírody. Jeho jméno vzniklo spojením anglického názvu jasanu = "ash" a "heron", což je česky volavka. Ve snu jsem asi jeho jméno převzala nebo co. Ale ten původní Asheron vypadal úplně jinak - jako létající pštros :D.

Otázka: Jak vznikl Asheronův příběh?

Odp.: Snem. Tahle chlupatá potvora kdysi vstoupila do mého snu a prožila svoje dobrodružství přímo před mýma zavřenýma očima. Bylo teda dost napínavý a hlavní hrdina, kterému říkali , měl zajímavý charakter, a tím, že byl sirotek bez přátel, uvažoval jinak než ostatní. Proto mě zaujal a rozhodla jsem se jeho příběh nějak zaznamenat. (A je taky pravda, že byl hrozně roztomilej ^^!)

Otázka: Takže je celej tenhle comix podle snu?

Odp.: V základu ano. Je sice pravda, že ten sen měl pár nelogičností, které byly potřeba vyladit, a taky jsem většinu snu už zapomněla <:( Takže tohle není úplně přesný přepis snu.

Otázka: S čím kreslíš?

Odp.: Všechno na compu! V ČR se ještě digital art asi moc nerozběhnul, doufám, že se aspoň trochu zasloužím o jeho rozšíření :D. Kreslím všechno digitálně pomocí tabletu (přesně Wacom Graphire Tablet 3), což je taková destička připíchnutá k počítači, která snímá pohyb a přítlak speciálního pera. Je to dost dobrá věc. Nevím, jak bych bez tabletu přežila :)

Otázka: Jak dlouho už kreslíš?

Odp.: Nikdy jsem nijak moc dobře nekreslila. Ještě v šesté třídě, kdy jsem napsala pár příběhů a myslela jsem si, že je můžu vydat, jsem hledala někoho, kdo by mi nakreslil aspoň titulní stránku. Ale nikdo se nenašel, tak jsem to zkusila sama. Během let jsem se vypracovala až k tomuhle.

Otázka: Můžu odkazovat na ?

Odp.: Samozřejmě! V sekci Odkazy jsou volně k použití. Můžete je šoupnout, kam chcete.

Otázka: Nakreslíš mi obrázek?

Odp.: Uhm, promiň, ale momentálně jsem hodně zaneprázdněná. To nestačí už ty obrázky, co na internetu mám? Uf!

Otázka: Kolik stránek ten comix bude mít? Jak dlouho ho budeš psát?

Odp.: Eem... Kolik stránek by tak mohl mít? … to fakt nevím. Ani jak dlouho ho budu psát. Věděl jste už někdo někdy, kolik řádek bude mít váš sloh? Podle mě není dobré mít všechno nalajnované dopředu. To tam pak člověk těžko přidává nápady, které ho napadnout během tvorby. Nechte se překvapit :)

Otázka: Můžu nakreslit Asherona nebo jinou postavu z tvého comixu?

Odp.: Samosebou! Budu moc šťastná, když mi pošleš svůj obrázek v JPG na adresu fanart(zavináč)asheron.biz (prosím jen soubory ne větší než 1 MB). Uveřejním ho v sekci FanArt!, takže - začněte kreslit!


Copyright © Iva Vyhnánková 2005-2006. All rights reserved.
Tyto stránky a celý jejich obsah jsou autorským dílem ve smyslu z.č. 121/2000 Sb. a autorská práva k němu jsou chráněna. Porušování autorských práv je trestným činem ( § 152 z.č. 140/61 Sb., v platném znění), popřípadě přestupkem (§ 32 z.č. 200/90 Sb., v platném znění).